ke-klokanum.cz Navigace ke-klokanum.cz Úvod Jak jsme se rozhodli pro Austrálii Před odletem Cesta ČR - Sydney První ubytování v Sydney Začínáme zkoumat (a fotit) okolí První dny ve škole Hromadná doprava v Sydney První koupání v moři Výlet do Hyde Parku Výlet k Sydney Opera House Výlet trajektem do Manly Mahon pool - mořský bazén Surfování Vlaky v Sydney Nákupy a jídlo v Austrálii Šnorchlování Royal Botanic Gardens Výlet na Rose Bay Featherdale Wildlife Park (ZOO) Sydney Harbour National Park Procházka Coogee - Bondi Centennial Park La Perouse Taronga Zoo Cooper Park Watsons Bay Pouliční umělci Skydiving Blue Mountains - Katoomba Royal National Park - Uloola+Karloo track Morisset Park - klokani Koupání a vlny Kiama - Blowhole a Cathedral Rocks Blue Mountains - Wentworth Falls Palm Beach Blue Mountains - Glenbrook (Red Hands) Blue Mountains - Giant Stairway, Federal Pass Nan Tien Temple Royal National Park - Coast Track Wattamolla - Cliff Jumping Blue Mountains - Blackheath - Grand Canyon Blue Mountains - Faulconbridge - Springwood Sea Life Sydney Aquarium Výlet na Dee Why Boat párty Sydney AMP Centrepoint Tower Royal National Park - Heathcote, Karloo Pool Paddleboarding, Kayaking (Rose Bay) Sydney Harbour National Park - North Head Ježdění na kole - Centennial Park Ku-ring-gai Chase National Park Cook + Phillip Park Aquatic and Fitness Centre Sydney Park Des Renford Leisure Centre Návštěvní kniha Kontakt

Naše cesta do Austrálie

Paddleboarding, Kayaking (Rose Bay)

Ve středu 18. 3. 2015 jsme se se školou v rámci Australian studies vydali na Rose Bay zkusit paddleboarding a kajakování. Rose Bay je na to ideální místo, protože tu nejsou nikdy moc velké vlny. Půjčení vybavení normálně stojí 25 AUD na osobu a na hodinu, ale se školou jsme měli slevu a dostali jsme 90 minut za 20 AUD na osobu. Za tu hodinu a půl jsme si mohli vyzkoušet jak paddleboardy, tak i kajaky. Většina z nás začala paddleboardem. Párkrát jsem z něj spadl do vody, ale jinak na tom není nic těžkého a když se pořádně pádluje, tak to i docela dobře jede :). Pak jsme s Eliškou vyzkoušeli kajak pro dva. V ceně bylo i tažení na laně za člunem na paddleboardu nebo kajaku. Vzal jsem si s sebou Gopro s popruhem na zápěstí, a tak jsem mohl všechno natočit a nafotit.

Eliška vybírá paddleboard:

Tenhle je lepší:

Elišce to jde:

Kajak:

Kajakujeme. V pozadí se jedna ze spolužaček nechává táhnout za člunem na paddleboardu:Chystáme se k tažení za člunem na kajaku:

Video - paddleboarding:

Video - kajaky: