ke-klokanum.cz Navigace ke-klokanum.cz Úvod Jak jsme se rozhodli pro Austrálii Před odletem Cesta ČR - Sydney První ubytování v Sydney Začínáme zkoumat (a fotit) okolí První dny ve škole Hromadná doprava v Sydney První koupání v moři Výlet do Hyde Parku Výlet k Sydney Opera House Výlet trajektem do Manly Mahon pool - mořský bazén Surfování Vlaky v Sydney Nákupy a jídlo v Austrálii Šnorchlování Royal Botanic Gardens Výlet na Rose Bay Featherdale Wildlife Park (ZOO) Sydney Harbour National Park Procházka Coogee - Bondi Centennial Park La Perouse Taronga Zoo Cooper Park Watsons Bay Pouliční umělci Skydiving Blue Mountains - Katoomba Royal National Park - Uloola+Karloo track Morisset Park - klokani Koupání a vlny Kiama - Blowhole a Cathedral Rocks Blue Mountains - Wentworth Falls Palm Beach Blue Mountains - Glenbrook (Red Hands) Blue Mountains - Giant Stairway, Federal Pass Nan Tien Temple Royal National Park - Coast Track Wattamolla - Cliff Jumping Blue Mountains - Blackheath - Grand Canyon Blue Mountains - Faulconbridge - Springwood Sea Life Sydney Aquarium Výlet na Dee Why Boat párty Sydney AMP Centrepoint Tower Royal National Park - Heathcote, Karloo Pool Paddleboarding, Kayaking (Rose Bay) Sydney Harbour National Park - North Head Ježdění na kole - Centennial Park Ku-ring-gai Chase National Park Cook + Phillip Park Aquatic and Fitness Centre Sydney Park Des Renford Leisure Centre Návštěvní kniha Kontakt

Naše cesta do Austrálie

Blue Mountains - Faulconbridge - Springwood

V neděli 1. 3. 2015 jsme se už po šesté vydali do Blue Mountains. Vyrazili jsme ve třech (s Lindou) a jeli vlakem do stanice Faulconbridge. Z té jsme vyšli po Sir Henry Parkes Victory Track. Cestou jsme náhodou odbočili na tajnou cestu, která není v žádné mapě. Po té jsme došli ke krásnému zašitému místu s jeskyní, vodopádem a jezírkem s raky. Odtud však nevedla žádná jiná cesta a tak jsme se museli vrátit na Victory Track. Po tom jsme pokračovali, až jsme se napojili na Sassafras Gully Track se strmým stoupáním. Po něm jsme se dostali až do civilizace - do stanice Springwood. Celkem jsme ušli asi 8km těžkým terénem. Během dne bylo jasno a až 33 stupnů.

Po cestě jsem objevil jakési podivné modré houby, které jsem začal fotit. Zastavil jsem se, položil batoh na zem a skrčil se k houbám, což se následně ukázalo jako velká chyba. Vyskytovali se zde obří mravenci. Byli tmavomodří a velcí skoro 3cm. Takové obludy si v Čechách nedovedete ani představit. Nalezli mi na batoh a na nohy, dostal jsem asi 5 nebo 6 pořádných kousanců. Pak jsme začali zdrhat a postupně se mi je podařilo ze sebe oprášit. Nejspíš to byl Bulldog Ant - největší Australský mravenec.Význam téhle cedule jsme nějak nepochopili. Asi varuje, že zrcadlo zkresluje, aby si lidi nemysleli, že do 7 dní zemřou :).Vodopády Clarinda Falls:

Strašilka žere motýla:Tajné místo s jeskyní, vodopádem, jezírkem a raky:

Jeden pěkný rak:Modrá houba, při jejímž focení se na mě vrhli mravenci:

Následky setkání s mravenci:

Video: