ke-klokanum.cz Navigace ke-klokanum.cz Úvod Jak jsme se rozhodli pro Austrálii Před odletem Cesta ČR - Sydney První ubytování v Sydney Začínáme zkoumat (a fotit) okolí První dny ve škole Hromadná doprava v Sydney První koupání v moři Výlet do Hyde Parku Výlet k Sydney Opera House Výlet trajektem do Manly Mahon pool - mořský bazén Surfování Vlaky v Sydney Nákupy a jídlo v Austrálii Šnorchlování Royal Botanic Gardens Výlet na Rose Bay Featherdale Wildlife Park (ZOO) Sydney Harbour National Park Procházka Coogee - Bondi Centennial Park La Perouse Taronga Zoo Cooper Park Watsons Bay Pouliční umělci Skydiving Blue Mountains - Katoomba Royal National Park - Uloola+Karloo track Morisset Park - klokani Koupání a vlny Kiama - Blowhole a Cathedral Rocks Blue Mountains - Wentworth Falls Palm Beach Blue Mountains - Glenbrook (Red Hands) Blue Mountains - Giant Stairway, Federal Pass Nan Tien Temple Royal National Park - Coast Track Wattamolla - Cliff Jumping Blue Mountains - Blackheath - Grand Canyon Blue Mountains - Faulconbridge - Springwood Sea Life Sydney Aquarium Výlet na Dee Why Boat párty Sydney AMP Centrepoint Tower Royal National Park - Heathcote, Karloo Pool Paddleboarding, Kayaking (Rose Bay) Sydney Harbour National Park - North Head Ježdění na kole - Centennial Park Ku-ring-gai Chase National Park Cook + Phillip Park Aquatic and Fitness Centre Sydney Park Des Renford Leisure Centre Návštěvní kniha Kontakt

Naše cesta do Austrálie

Sydney AMP Centrepoint Tower

Ve středu 11. 3. 2015 jsme se školou v rámci Australian studies vyrazili na AMP Centrepoint Tower neboli Sydney Tower. Je to nejvyšší stavba v sydney, vysoká 305m. Vyhlídkové patro, které jsme navštívili, je ve výšce 250m. Jezdí do něj 3 rychlovýtahy a cesta trvá asi 40s. Vstupné nás stálo jen 16 AUD, protože jsme se školou dostali slevu.

Výšku 250m poznáte už podle zaléhajících uší. Je odtud krásný výhled do všech směrů na celé Sydney. Před tím, než jsme vyjeli nahoru, nás ještě poslali do 4D kina, kde nám promítali nějaké letecké záběry Sydney. Při tom kino s námi vibrovalo, kapala na nás voda, foukal vítr a odněkud se čoudilo :) Když jsme se vraceli, potkali jsme na ulici chodící billboardy.4D kino:

Ve výtahu:

Obchod se suvenýry:

Chodící billboardy:

Video: