ke-klokanum.cz Navigace ke-klokanum.cz Úvod Jak jsme se rozhodli pro Austrálii Před odletem Cesta ČR - Sydney První ubytování v Sydney Začínáme zkoumat (a fotit) okolí První dny ve škole Hromadná doprava v Sydney První koupání v moři Výlet do Hyde Parku Výlet k Sydney Opera House Výlet trajektem do Manly Mahon pool - mořský bazén Surfování Vlaky v Sydney Nákupy a jídlo v Austrálii Šnorchlování Royal Botanic Gardens Výlet na Rose Bay Featherdale Wildlife Park (ZOO) Sydney Harbour National Park Procházka Coogee - Bondi Centennial Park La Perouse Taronga Zoo Cooper Park Watsons Bay Pouliční umělci Skydiving Blue Mountains - Katoomba Royal National Park - Uloola+Karloo track Morisset Park - klokani Koupání a vlny Kiama - Blowhole a Cathedral Rocks Blue Mountains - Wentworth Falls Palm Beach Blue Mountains - Glenbrook (Red Hands) Blue Mountains - Giant Stairway, Federal Pass Nan Tien Temple Royal National Park - Coast Track Wattamolla - Cliff Jumping Blue Mountains - Blackheath - Grand Canyon Blue Mountains - Faulconbridge - Springwood Sea Life Sydney Aquarium Výlet na Dee Why Boat párty Sydney AMP Centrepoint Tower Royal National Park - Heathcote, Karloo Pool Paddleboarding, Kayaking (Rose Bay) Sydney Harbour National Park - North Head Ježdění na kole - Centennial Park Ku-ring-gai Chase National Park Cook + Phillip Park Aquatic and Fitness Centre Sydney Park Des Renford Leisure Centre Návštěvní kniha Kontakt

Naše cesta do Austrálie

Morisset Park - klokani

V neděli 28. 12. 2014 jsme se vydali do Morisset Parku, abychom viděli nějaké klokany ve volné přírodě. Nejen, že jsme je viděli, ale také jsme si je vyfotili, natočili a nakrmili mrkví. Vůbec se nás nebáli a dali se krmit z ruky. Viděli jsme také několik klokanic s mládětem v kapse.

V 9:10 ráno jsme vyjeli vlakem z Central station. Do stanice Morisset jsme jeli něco přes 2 hodiny. Pak jsme museli ještě ujít pěšky asi 4km, abychom se dostali k Morisset parku. Ten se nachází vedle psychiatrické léčebny. Na cestu s námi vyrazilo ještě asi 6 dalších Čechů a 2 Slováci. Klokani zde žijí ve volné přírodě a z nedalekého lesa vylézají na louky, kam se za nimi vydávají spousty turistů. Když jsme se nabažili klokanů a podívali se k blízkému jezeru, šlapali jsme zase 4km zpět k vlakové stanici a odtud jeli domů.

Mapka - vlevo nahoře je vlaková stanice Morisset a vpravo dole jsou dvěma oranžovými puntíky označené louky, kde se klokani vyskytují:

Vlaková stanice Morisset:Focení u prvního klokana, zatím jen na značce:Stopy brždění před klokany skákajícími do silnice:

A už během cesty jsme viděli prvního živého klokana. Klokanice s malým klokánkem v kapse:

Tady už přicházíme na klokaní louku a vidíme prvního klokana:

A spoustu dalších klokanů a taky spoustu dalších turistů:Krmíme je mrkví:

Pak jsme zjistili, že jim mrkev musíme dávat po menších kouskách, jinak si s tím neporadí:

Když se klokan pořádně postaví na zadní a natáhne se, tak je vysoký skoro jako člověk:

Nevím, co ten klokan dělá, asi vyje na měsíc:Ti se mají:Menší klokánek:Klokanice s klokánětem:Focení s trpělivým klokanem:

Lehárko:

Varování, že se klokani nemají krmit chlebem:

Jezero:Video: