ke-klokanum.cz Navigace ke-klokanum.cz Úvod Jak jsme se rozhodli pro Austrálii Před odletem Cesta ČR - Sydney První ubytování v Sydney Začínáme zkoumat (a fotit) okolí První dny ve škole Hromadná doprava v Sydney První koupání v moři Výlet do Hyde Parku Výlet k Sydney Opera House Výlet trajektem do Manly Mahon pool - mořský bazén Surfování Vlaky v Sydney Nákupy a jídlo v Austrálii Šnorchlování Royal Botanic Gardens Výlet na Rose Bay Featherdale Wildlife Park (ZOO) Sydney Harbour National Park Procházka Coogee - Bondi Centennial Park La Perouse Taronga Zoo Cooper Park Watsons Bay Pouliční umělci Skydiving Blue Mountains - Katoomba Royal National Park - Uloola+Karloo track Morisset Park - klokani Koupání a vlny Kiama - Blowhole a Cathedral Rocks Blue Mountains - Wentworth Falls Palm Beach Blue Mountains - Glenbrook (Red Hands) Blue Mountains - Giant Stairway, Federal Pass Nan Tien Temple Royal National Park - Coast Track Wattamolla - Cliff Jumping Blue Mountains - Blackheath - Grand Canyon Blue Mountains - Faulconbridge - Springwood Sea Life Sydney Aquarium Výlet na Dee Why Boat párty Sydney AMP Centrepoint Tower Royal National Park - Heathcote, Karloo Pool Paddleboarding, Kayaking (Rose Bay) Sydney Harbour National Park - North Head Ježdění na kole - Centennial Park Ku-ring-gai Chase National Park Cook + Phillip Park Aquatic and Fitness Centre Sydney Park Des Renford Leisure Centre Návštěvní kniha Kontakt

Naše cesta do Austrálie

Featherdale Wildlife Park (ZOO)

V neděli 16. 11. 2014 jsme vyrazili na výlet do Featherdale Wildlife Parku organizovaný naší školou. Celkem nás tam jelo asi 40. Díky tomu jsme dostali slevu a stálo nás to jen 17,5 AUD. Autobusem jsme dorazili na sraz ve škole v 9 ráno, pak jsme pokračovali vlakem, dalším vlakem, autobusem, a vlakem. Z posledního vlaku jsme běželi, abychom stihli autobus, který nám ale stejně ujel. Další jel až za hodinu, takže zbytek cesty jsme jeli taxíkama. Ty nás naštěstí vyšly jen na cca 2,3 AUD na osobu. Nacpalo se nás tam 7 a jeli jsme jen asi 5 minut. Jinak jsou tu taxíky příšerně drahé. Ráno pršelo, ale během cesty do wildlife parku se udělalo hezky.

V parku jsme viděli spoustu malých "klokanů" (Wallaby), kteří nebyli zavření ve výběhu, ale běhali volně mezi náma, a také opravdové klokany. Vyfotili jsme se s koalou, která si tam se zavřenýma očima žvýkala eukalyptus a vůbec nás neřešila. K vidění tam byl i tasmánský čert, pes dingo, ježura, wombat, papoušky, krokodýla, různé ještěrky, hady, netopýry, pelikány, želvy, žáby a ptáky.

"klokan" wallaby:

Pelikáni:

My a koala:A tady konečně opravdový klokan:Ježura:Tasmánský čert a klokan:

wombat:

Pes dingo:Krokodýl:

Netopýři:

Video se zvířátky: