ke-klokanum.cz Navigace ke-klokanum.cz Úvod Jak jsme se rozhodli pro Austrálii Před odletem Cesta ČR - Sydney První ubytování v Sydney Začínáme zkoumat (a fotit) okolí První dny ve škole Hromadná doprava v Sydney První koupání v moři Výlet do Hyde Parku Výlet k Sydney Opera House Výlet trajektem do Manly Mahon pool - mořský bazén Surfování Vlaky v Sydney Nákupy a jídlo v Austrálii Šnorchlování Royal Botanic Gardens Výlet na Rose Bay Featherdale Wildlife Park (ZOO) Sydney Harbour National Park Procházka Coogee - Bondi Centennial Park La Perouse Taronga Zoo Cooper Park Watsons Bay Pouliční umělci Skydiving Blue Mountains - Katoomba Royal National Park - Uloola+Karloo track Morisset Park - klokani Koupání a vlny Kiama - Blowhole a Cathedral Rocks Blue Mountains - Wentworth Falls Palm Beach Blue Mountains - Glenbrook (Red Hands) Blue Mountains - Giant Stairway, Federal Pass Nan Tien Temple Royal National Park - Coast Track Wattamolla - Cliff Jumping Blue Mountains - Blackheath - Grand Canyon Blue Mountains - Faulconbridge - Springwood Sea Life Sydney Aquarium Výlet na Dee Why Boat párty Sydney AMP Centrepoint Tower Royal National Park - Heathcote, Karloo Pool Paddleboarding, Kayaking (Rose Bay) Sydney Harbour National Park - North Head Ježdění na kole - Centennial Park Ku-ring-gai Chase National Park Cook + Phillip Park Aquatic and Fitness Centre Sydney Park Des Renford Leisure Centre Návštěvní kniha Kontakt

Naše cesta do Austrálie

První ubytování v Sydney

16. 10. 2014, asi v půl sedmé ráno místního času, jsme dorazili do čtvrti Maroubra v Sydney a dostali klíče od našeho pokoje pro dva v domě na Anzac Parade. Dům je dvoupatrový a má 8 pokojů. My jsme v přízemí, do patra se jde po krkolomných schodech. Na každém patře je koupelna se záchodem a kuchyň s vybavením jako plynový sporák, varná konvice, mikrovlnka, nádobí a dřez. Každé patro má společenskou místnost, jsou tu 3 ledničky, prádelna s pračkou, sušák na prádlo a je tu jedna stará televize a přístup na internet přes wifi. Jedna malá zahrádka je před domem a jedna za domem (té tu říkají backyard). Čekali jsme trochu novější baráček, tomuhle je tak přes 100 let a některé části jsou dost starodávné.

Náš pokoj je malá místnůstka asi 3,5 x 3,5 metru, v přízemí se dvěma postelema (které jsme krátce po příjezdu přešoupali k sobě), dvěma mini stolky, jen jednou židlí a větší skříní na prádlo. Je tu jedno okno, hodně špinavé, rozbité a slepované izolepou. Když po silnici před domem projíždí auto, tak okno drnčí. Zatím jsme nepřišli na to, jak okno otevírat, respektive jsme se neodvážili, aby se nerozpadlo. Dům není zrovna stavěný na studené počasí, okno má jen jedno sklo a není tu nic jako topení. Není tu ani klimatizace, ale to nám zatím nevadí. Možná nám to ani vadit nebude, protože ve starých domech i v létě bývá zima, nebo tu už za měsíc ani nebudeme. Máme to tu předplacené na měsíc a pak se můžeme přestěhovat. Tady je pár fotek z našeho pokoje:







To je náš pokoj.

A teď nějaké fotky domu zevnitř i zvenčí:























Nějakou dobu nám trvalo, než jsme se naučili odemykat a zamykat dveře. Místo kliky a zámku pod ní tu mají kouli se zámkem uprostřed. Dveře se otevírají otočením koule na kteroukoliv stranu. Nejvíc matoucí je ale to, že klíč se do zámku strká zuby nahoru a dveře se zamykají otáčením klíčem směrem od futer a odemykají otáčením směrem k futrům (tedy přesně opačně, než v Čechách). Další věc je, že hladkou koulí na rozdíl od kliky neotevřete třeba mokrou rukou, protože vám prokluzuje. Vypadá to nějak takhle:

Taky jsme moc rádi, že jsme si do Austrálie vzali adaptéry, jinak bysme si tu nezapli notebook, nenabili mobil ani foťák, neoholil bych se ani bych si nezapl strojek na vlasy. Mají tu totiž úplně jiné zásuvky: