ke-klokanum.cz Navigace ke-klokanum.cz Úvod Jak jsme se rozhodli pro Austrálii Před odletem Cesta ČR - Sydney První ubytování v Sydney Začínáme zkoumat (a fotit) okolí První dny ve škole Hromadná doprava v Sydney První koupání v moři Výlet do Hyde Parku Výlet k Sydney Opera House Výlet trajektem do Manly Mahon pool - mořský bazén Surfování Vlaky v Sydney Nákupy a jídlo v Austrálii Šnorchlování Royal Botanic Gardens Výlet na Rose Bay Featherdale Wildlife Park (ZOO) Sydney Harbour National Park Procházka Coogee - Bondi Centennial Park La Perouse Taronga Zoo Cooper Park Watsons Bay Pouliční umělci Skydiving Blue Mountains - Katoomba Royal National Park - Uloola+Karloo track Morisset Park - klokani Koupání a vlny Kiama - Blowhole a Cathedral Rocks Blue Mountains - Wentworth Falls Palm Beach Blue Mountains - Glenbrook (Red Hands) Blue Mountains - Giant Stairway, Federal Pass Nan Tien Temple Royal National Park - Coast Track Wattamolla - Cliff Jumping Blue Mountains - Blackheath - Grand Canyon Blue Mountains - Faulconbridge - Springwood Sea Life Sydney Aquarium Výlet na Dee Why Boat párty Sydney AMP Centrepoint Tower Royal National Park - Heathcote, Karloo Pool Paddleboarding, Kayaking (Rose Bay) Sydney Harbour National Park - North Head Ježdění na kole - Centennial Park Ku-ring-gai Chase National Park Cook + Phillip Park Aquatic and Fitness Centre Sydney Park Des Renford Leisure Centre Návštěvní kniha Kontakt

Naše cesta do Austrálie

Šnorchlování

V neděli 9. 11. 2014 jsme se vydali na šnorchlování organizované naší školou, které nás stálo 30 AUD. Autobusem jsme dojeli na sraz u školy v 9:00. Od školy jsme jeli vlakem k Circular Quay a odtud trajektem do Manly. Celkem nás bylo asi 16. V Manly jsme přišli k malé zašité pláži Shelly beach. Cestou na pláž jsme viděli water dragony, tak jsme si je i vyfotili a natočili. Bert, organizátor akcí na naší škole, se postaral barbecue. Udělal nám výborné hambáče a také jsme ochutnali párky z klokaního masa. Dostali jsme i různé dobroty jako brambůrky, zeleninu nebo čokoládové oplatky.

Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Nejdřív první skupina a pak druhá jsme šli s instruktorem šnorchlovat. My jsme byli až ve druhé skupině, takže jsme se nejdřív nacpali, a pak teprve šli šnorchlovat. Půjčili nám výbavu a řekli různé instrukce, jako např. jak se zachovat, když uvidíme žraloka, jak plavat, jak si nasadit brýle atd. Taky nás upozornil na jedovaté chobotnice. Pak jsme šli do vody. Pozorovali jsme dno, občas jsme zahlédli nějakou rybičku. Eliška zahlédla rejnoka, ale já ho bohužel neviděl ani nevyfotil. Podařilo se mi i udělat nějaké fotky, něco málo na nich je dokonce vidět :).

Nakonec jsme vylezli z vody, s hlavami otlačenými od brýlí, čelistmi rozpáčenými od šnorchlů, převlékli se a osprchovali a vyrazili domů. Cestou jsme se stavili v Paddy's marketu pro zeleninu.

Vlak (metro) v Sydney. No way out :) - není žádná cesta ven:Cesta do Manly:

Water dragon:Barbecue:Klokaní párky:

Cesta domů:Šnorchlování:

Australian water dragon: