ke-klokanum.cz Navigace ke-klokanum.cz Úvod Jak jsme se rozhodli pro Austrálii Před odletem Cesta ČR - Sydney První ubytování v Sydney Začínáme zkoumat (a fotit) okolí První dny ve škole Hromadná doprava v Sydney První koupání v moři Výlet do Hyde Parku Výlet k Sydney Opera House Výlet trajektem do Manly Mahon pool - mořský bazén Surfování Vlaky v Sydney Nákupy a jídlo v Austrálii Šnorchlování Royal Botanic Gardens Výlet na Rose Bay Featherdale Wildlife Park (ZOO) Sydney Harbour National Park Procházka Coogee - Bondi Centennial Park La Perouse Taronga Zoo Cooper Park Watsons Bay Pouliční umělci Skydiving Blue Mountains - Katoomba Royal National Park - Uloola+Karloo track Morisset Park - klokani Koupání a vlny Kiama - Blowhole a Cathedral Rocks Blue Mountains - Wentworth Falls Palm Beach Blue Mountains - Glenbrook (Red Hands) Blue Mountains - Giant Stairway, Federal Pass Nan Tien Temple Royal National Park - Coast Track Wattamolla - Cliff Jumping Blue Mountains - Blackheath - Grand Canyon Blue Mountains - Faulconbridge - Springwood Sea Life Sydney Aquarium Výlet na Dee Why Boat párty Sydney AMP Centrepoint Tower Royal National Park - Heathcote, Karloo Pool Paddleboarding, Kayaking (Rose Bay) Sydney Harbour National Park - North Head Ježdění na kole - Centennial Park Ku-ring-gai Chase National Park Cook + Phillip Park Aquatic and Fitness Centre Sydney Park Des Renford Leisure Centre Návštěvní kniha Kontakt

Naše cesta do Austrálie

Blue Mountains - Blackheath - Grand Canyon

V neděli 22. 2. 2015 jsme se opět vydali do Blue Mountains. Tentokrát jsme jeli vlakem do stanice Blackheath a z ní jsme se vydali na okruh Grand Canyon, Clifftop Track a Breasice Track. Vzali jsme s sebou ještě dvě spolužačky ze školy - Elenu z Běloruska a Lindu z Japonska. Abychom je neodradili, řekli jsme jim, že se půjde 6km. Ve skutečnosti ale bylo v plánu téměř 15km a s jedním zablouděním to dalo dobrých 16km :). Přešli jsme totiž odbočku z Evans Lookout Road do Grand Canyonu, protože před cedulí zaparkovala nějaká dodávka.

Předpověď hlásila polojasno, ale jako obvykle nevyšla, a tak půlku výletu pršelo, byla mlha a cesta byla samá louže. Jinak to byl ale krásný výlet, viděli jsme spoustu přírody, skal, propastí, potoků, rostlin, vodopádů... Akorát z vyhlídek bylo vidět místo asi 200m hlubokého srázu akorát úplné bílo. Vypadaly jako kraj světa. Za chvíli jsme byli jako zmoklé slepice, mohli jsme se ždímat a v botách jsme měli bazénky.

Velice komický okamžik nastal, když Elena uprostřed hustého tmavého pralesa, ve stínu skal, pod černými mraky a navíc mezi přeháňkami vytáhla z batohu opalovací krém s faktorem 50. Zasmáli jsme se dobrému vtipu, načež si ale k našemu úžasu ten krém začala v tlusté vrstvě opravdu mazat na obličej!

Nadmořská výška Blackheathu je téměř 1100m, což je vidět na splasklé poloprázdné flašce po návratu do Sydney ležícího u moře.Blackheath:První vodopádek:

Jak přejít potok suchou nohou:

Dodávka, kvůli které jsme přehlédli ceduli a přešli odbočku:

Díky holkám ta skála na nás nespadla :)

Průchod temnou jeskyní:

Další vodopády:Tohle roští vypadá, jako by mi narostly trčící vlasy :)Opalovací krém 50:

Propast v Grand Canyonu:

Varování - elfové:

Mraky pod námi:

Na kraji světa:Přestávka, schováváme se před nejhorším deštěm:Další kraj světa, za tímhle bodem už zdá se není nic:Místo 200m propasti jen bílo:

Někde před námi by měl být velký vodopád, bohužel jsme ho jen slyšeli:Šnekům se v tomhle počasí daří:

Jsme u protinožců, takže chodci tu musí chodit hlavou dolů :)

Flaška po návratu z 1100m n. m. zpět k pobřeží:

Video: