ke-klokanum.cz Navigace ke-klokanum.cz Úvod Jak jsme se rozhodli pro Austrálii Před odletem Cesta ČR - Sydney První ubytování v Sydney Začínáme zkoumat (a fotit) okolí První dny ve škole Hromadná doprava v Sydney První koupání v moři Výlet do Hyde Parku Výlet k Sydney Opera House Výlet trajektem do Manly Mahon pool - mořský bazén Surfování Vlaky v Sydney Nákupy a jídlo v Austrálii Šnorchlování Royal Botanic Gardens Výlet na Rose Bay Featherdale Wildlife Park (ZOO) Sydney Harbour National Park Procházka Coogee - Bondi Centennial Park La Perouse Taronga Zoo Cooper Park Watsons Bay Pouliční umělci Skydiving Blue Mountains - Katoomba Royal National Park - Uloola+Karloo track Morisset Park - klokani Koupání a vlny Kiama - Blowhole a Cathedral Rocks Blue Mountains - Wentworth Falls Palm Beach Blue Mountains - Glenbrook (Red Hands) Blue Mountains - Giant Stairway, Federal Pass Nan Tien Temple Royal National Park - Coast Track Wattamolla - Cliff Jumping Blue Mountains - Blackheath - Grand Canyon Blue Mountains - Faulconbridge - Springwood Sea Life Sydney Aquarium Výlet na Dee Why Boat párty Sydney AMP Centrepoint Tower Royal National Park - Heathcote, Karloo Pool Paddleboarding, Kayaking (Rose Bay) Sydney Harbour National Park - North Head Ježdění na kole - Centennial Park Ku-ring-gai Chase National Park Cook + Phillip Park Aquatic and Fitness Centre Sydney Park Des Renford Leisure Centre Návštěvní kniha Kontakt

Naše cesta do Austrálie

Royal National Park - Coast Track

V sobotu 31. 1. 2015 jsme se vydali do Royal National Parku. Prošli jsme Coast Track - cestu z Bundeeny do Otfordu podél pobřeží. Cestu jsme se rozhodli urazit za jeden den. Celkem jsme ušli 31km.

Ráno jsme brzy vstali, vyrazili na autobus, vlak a nakonec na první ranní trajekt z Cronully do Bundeeny. Bundeena je jakási "prdel světa" (1900 obyvatel) obklopená pralesem. Lze se tam tedy dostat v podstatě jen trajektem. Onen trajekt nebyl, jak jsme ze Sydney zvyklí, nějaká veliká loď, ale starodávná maličkatá skořápka. Ta se snámi po cestě, když přišly vlny, málem převrhla. Občas měla sklon asi 30°. Nakonec jsme ale úspěšně dorazili do Bundeeny a vyskákali z houpajícího se trajektu na molo (nikdo kupodivu nespadl do díry mezi molem a lodí).

Zbytek textu ještě dopíšu.....Přístav Cronulla:

Skořápka, kterou pojedeme:Na palubě (ze které jsme málem přepadli):Dopluli jsme do Bundeeny:

Pláž na začátku trasy:

Prales:Pavouk:

Zatopená cesta:Opět cesta, ze které se stala jedna velká louže:

Krkolomné schody do kopce:Dharawal Aboriginal Midden. Jakási skládka aboriginců, kam vyhazovali veškerý odpad včetně exkrementů a také škeble, které našli. Nyní je tenhle podivný kopec oplocený a chráněný jako jakási Aboriginská kronika:

Wallaby (menší druh klokana):

Palmová džungle:Konečně na nádraží. Radujeme se ze zdejšího kohoutu s pitnou vodou. U tohohle je dokonce napsáno, že je voda pitná. Jinak obvykle člověk nikdy neví, jestli nepije dešťovku, která se v Austrálii velmi hojně používá k zalévání a někdy i mytí.Zpět v Sydney, už se stmívá:

Video: