ke-klokanum.cz Navigace ke-klokanum.cz Úvod Jak jsme se rozhodli pro Austrálii Před odletem Cesta ČR - Sydney První ubytování v Sydney Začínáme zkoumat (a fotit) okolí První dny ve škole Hromadná doprava v Sydney První koupání v moři Výlet do Hyde Parku Výlet k Sydney Opera House Výlet trajektem do Manly Mahon pool - mořský bazén Surfování Vlaky v Sydney Nákupy a jídlo v Austrálii Šnorchlování Royal Botanic Gardens Výlet na Rose Bay Featherdale Wildlife Park (ZOO) Sydney Harbour National Park Procházka Coogee - Bondi Centennial Park La Perouse Taronga Zoo Cooper Park Watsons Bay Pouliční umělci Skydiving Blue Mountains - Katoomba Royal National Park - Uloola+Karloo track Morisset Park - klokani Koupání a vlny Kiama - Blowhole a Cathedral Rocks Blue Mountains - Wentworth Falls Palm Beach Blue Mountains - Glenbrook (Red Hands) Blue Mountains - Giant Stairway, Federal Pass Nan Tien Temple Royal National Park - Coast Track Wattamolla - Cliff Jumping Blue Mountains - Blackheath - Grand Canyon Blue Mountains - Faulconbridge - Springwood Sea Life Sydney Aquarium Výlet na Dee Why Boat párty Sydney AMP Centrepoint Tower Royal National Park - Heathcote, Karloo Pool Paddleboarding, Kayaking (Rose Bay) Sydney Harbour National Park - North Head Ježdění na kole - Centennial Park Ku-ring-gai Chase National Park Cook + Phillip Park Aquatic and Fitness Centre Sydney Park Des Renford Leisure Centre Návštěvní kniha Kontakt

Naše cesta do Austrálie

Kiama - Blowhole a Cathedral Rocks

V neděli 11. 1. 2015 jsme se vydali na výlet do Kiamy. Celý den sice vytrvale pršelo, ale i tak jsme si výlet užili. Oba jsme naštěstí měli kapucu a fotili jsme vodotěsným foťákem. Z vlakové stanice Kiama jsme se vydali podívat na zdejší přírodní úkaz - Kiama Blowhole. Je to jakýsi tunel ve skále, který, když přijde vlna, chrlí vodu a mlhu. Od vlaku je asi jen půl kilometru. Cestou k blowhole jsme ale zabloudili k pláži, kde se i přes déšť koupalo několik lidí. Tam jsme se zeptali na cestu. Mě štvalo, že jsem si nevzal plavky. Pak už jsme dorazili k blowhole, kterou jsme si samozřejmě vyfotili a natočili. Také jsme se prošel po tamějším skalním výběžku (vstup na vlastní nebezpečí).

Od blowhole jsme se vydali ke skalnímu útvaru Cathedral Rocks, vzdálenému asi 4km. Skály jsme si vyfotili, na pár z nich jsem si také vylezl, a pak jsme se vydali zpět ke stanici Bombo, vzdálené 2km. Z té jsme jeli celí promočení domů.

Doplňujeme vodu:

Pláž, lidi se i v tomhle počasí koupou:Nějací ptáci a v pozadí maják:

Blowhole:Díra:Blowhole v akci:

A opět chrlí:Ústí blowhole. Aby to šlo takhle vyfotit, bylo potřeba přelézt zábradlí a naklánět se. Tudy vstupují vlny, které stlačují v komoře vzduch. Ten poté vytváří gejzír.Maják focený z výběžku:

Pokračuju na výběžek:

Vstup na skalní výběžek je na vlastní nebezpečí a hrozí zde těžké zranění nebo smrt. Každý tam vstupuje na vlastní nebezpečí a nedostane se mu případně žádné pomoci:

Mořský bazének. Stejně jako na pláži se tu i přes neustávající déšť lidi koupou:Padající skály. Protože cedule DANGER jsou na každém kroku, napíšou tam EXTREME DANGER v zoufalé snaze, aby to ještě někdo bral trochu vážně:Pláž, do které ústí nějaká stoka:

Jdeme ke Cathedral Rocks, cesta nic moc, v dešti podél nějaké dálnice:

Přicházíme ke Cathedral Rocks:

Lezu na skálu:Já na skále:

Říká se, že dolů to jde vždycky hůř:

Jdeme zpět na vlak:Video - Kiama Blowhole:

Video - Výběžek u blowhole: