ke-klokanum.cz Navigace ke-klokanum.cz Úvod Jak jsme se rozhodli pro Austrálii Před odletem Cesta ČR - Sydney První ubytování v Sydney Začínáme zkoumat (a fotit) okolí První dny ve škole Hromadná doprava v Sydney První koupání v moři Výlet do Hyde Parku Výlet k Sydney Opera House Výlet trajektem do Manly Mahon pool - mořský bazén Surfování Vlaky v Sydney Nákupy a jídlo v Austrálii Šnorchlování Royal Botanic Gardens Výlet na Rose Bay Featherdale Wildlife Park (ZOO) Sydney Harbour National Park Procházka Coogee - Bondi Centennial Park La Perouse Taronga Zoo Cooper Park Watsons Bay Pouliční umělci Skydiving Blue Mountains - Katoomba Royal National Park - Uloola+Karloo track Morisset Park - klokani Koupání a vlny Kiama - Blowhole a Cathedral Rocks Blue Mountains - Wentworth Falls Palm Beach Blue Mountains - Glenbrook (Red Hands) Blue Mountains - Giant Stairway, Federal Pass Nan Tien Temple Royal National Park - Coast Track Wattamolla - Cliff Jumping Blue Mountains - Blackheath - Grand Canyon Blue Mountains - Faulconbridge - Springwood Sea Life Sydney Aquarium Výlet na Dee Why Boat párty Sydney AMP Centrepoint Tower Royal National Park - Heathcote, Karloo Pool Paddleboarding, Kayaking (Rose Bay) Sydney Harbour National Park - North Head Ježdění na kole - Centennial Park Ku-ring-gai Chase National Park Cook + Phillip Park Aquatic and Fitness Centre Sydney Park Des Renford Leisure Centre Návštěvní kniha Kontakt

Naše cesta do Austrálie

Royal National Park - Uloola+Karloo track

V sobotu 27. 12. 2014 jsme se vydali na výlet do Royal National Parku. Rozhodli jsme se projít trasu Uloola track, nebo spíše její část. Vyšli jsme z vlakové stanice Waterfall. U Uloola Falls jsme přešli na Karloo track, aby naše cesta končila ve vlakové stanici Heathcote.

Celkem jsme nachodili asi 12km, prošli jsme většinu poměrně dlouhé trasy Uloola track a také krátkou trasu Karloo. Trvalo nám to asi 4,5 hodiny. Chvílema jsme šli po tenké pěšince, chvílema po široké cestě.

Během výletu jsme viděli různé zajímavé stromy, skály, chvílema jsme šli údolím a chvílema po hřebenu. Narazili jsme na ještěrku a obří mravence, velké asi 2cm. Občas se šlo po rovině, občas to byl výšlap do strmého kopce. Místy se z chůze širokou cestou stalo prodírání se pralesem. V křoví cvrčeli cvrčci a občas něco zašustilo, možná ještěrky, možná hadi :). Také jsme si zalezli po stromě. Viděli jsme téměř vyschlé vodopády a také narazili na jezírko Karloo pool, kde se spousta lidí koupala. Štvalo nás, že jsme si nevzali plavky.

Trasu výletu jsem na mapce označil červenými tečkami. Jezírko Karloo pool je červeně zakroužkované:Po asi půl kilometru jsme došli na mýtinu, kde se k trase připojuje druhá. Z pěšinky se stala široká cesta. Tady jsme také potkali dva turisty z Německa:Pět křížků pro hasiče, kteří zahynuli při hašení lesního požáru:Mravenec:Tady jsme došli na jakousi skalní plochu. Zde se ze široké cesty stala pěšinka s prudkým klesáním:

Chvílema jsme šplhali dolů po skalních schodech:Tady je rozcestí. Dá se pokračovat po Uloola track, ale my jsme sešli na Karloo track:

Téměr vyschlé vodopády:

Nad vodopády jsme trochu lezli po stromě:

Tady už jsem v koruně stromu:A Eliška leze:Ještěrka:

Obří mravenec:Karloo pool:

Po Karloo poolu přišel prudký výšlap do kopce:

Spousta sromů je ohořelých od lesních požárů:

Cesta džunglí:A jsme na silnici:

Stupeň rizika požárů:

Vlaková stanice Heathcote:

Video: