ke-klokanum.cz Navigace ke-klokanum.cz Úvod Jak jsme se rozhodli pro Austrálii Před odletem Cesta ČR - Sydney První ubytování v Sydney Začínáme zkoumat (a fotit) okolí První dny ve škole Hromadná doprava v Sydney První koupání v moři Výlet do Hyde Parku Výlet k Sydney Opera House Výlet trajektem do Manly Mahon pool - mořský bazén Surfování Vlaky v Sydney Nákupy a jídlo v Austrálii Šnorchlování Royal Botanic Gardens Výlet na Rose Bay Featherdale Wildlife Park (ZOO) Sydney Harbour National Park Procházka Coogee - Bondi Centennial Park La Perouse Taronga Zoo Cooper Park Watsons Bay Pouliční umělci Skydiving Blue Mountains - Katoomba Royal National Park - Uloola+Karloo track Morisset Park - klokani Koupání a vlny Kiama - Blowhole a Cathedral Rocks Blue Mountains - Wentworth Falls Palm Beach Blue Mountains - Glenbrook (Red Hands) Blue Mountains - Giant Stairway, Federal Pass Nan Tien Temple Royal National Park - Coast Track Wattamolla - Cliff Jumping Blue Mountains - Blackheath - Grand Canyon Blue Mountains - Faulconbridge - Springwood Sea Life Sydney Aquarium Výlet na Dee Why Boat párty Sydney AMP Centrepoint Tower Royal National Park - Heathcote, Karloo Pool Paddleboarding, Kayaking (Rose Bay) Sydney Harbour National Park - North Head Ježdění na kole - Centennial Park Ku-ring-gai Chase National Park Cook + Phillip Park Aquatic and Fitness Centre Sydney Park Des Renford Leisure Centre Návštěvní kniha Kontakt

Naše cesta do Austrálie

Blue Mountains - Giant Stairway, Federal Pass

Ve čtvrtek 29. 1. 2015 jsme se opět vydali vlakem do Blue Mountains. Jeli jsme do stanice Katoomba, kde už jsme sice jednou byli, ale tentokrát jsme odsud vyrazili po jiné trase. Od vlaku jsme došli zase k Echo Point, ale zde jsme se vydali k Giant Stairway. Je to dlouhé krkolomné skalní schodiště, které vede z města až do údolí. Převýšení Giant Stairway je asi 130m. Je u něj varování: "Very steep - strong walkers only". Ze schodiště vede odbočka k lávce na římsu na Meehni - nejvyšší z Three Sisters. Tam jsme se na chvíli zastavili a pak pokračovali dolů na konec schodiště, kde jsme se dali po Dardanelles Pass. Z toho jsme odbočili na Federal Pass a udělali kolečko zpět ke schodišti. Směrem nahoru to byla o dost větší fuška :). Cestou zpět jsme ještě šli kousek po Prince Henry Cliff Walk směrem k Leuře, ale odbočili jsme zpět ke Katoombě a vydali se na vlak. Celkem jsme během výletu nachodili asi 11km a překonali převýšení asi 380m dolů a zase nahoru.

Cesta městem k tracku:

Echo Point - vyhlídka na Three Sisters:Jdeme k Giant Stairway:Skála Meehni:Lávka na Meehni:

Pokračujeme dolů po Giant Stairway:

Pod schodištěm:Nějaký pták, co se najednou objevil na cestě:

Na rozcestí mezi Dardanelles Pass a Giant Stairway:To je nějaký hrob, nebo co?Chystáme se na výšlap po schodišti nahoru:

Cesta městem zpět na vlak:

Video: