ke-klokanum.cz Navigace ke-klokanum.cz Úvod Jak jsme se rozhodli pro Austrálii Před odletem Cesta ČR - Sydney První ubytování v Sydney Začínáme zkoumat (a fotit) okolí První dny ve škole Hromadná doprava v Sydney První koupání v moři Výlet do Hyde Parku Výlet k Sydney Opera House Výlet trajektem do Manly Mahon pool - mořský bazén Surfování Vlaky v Sydney Nákupy a jídlo v Austrálii Šnorchlování Royal Botanic Gardens Výlet na Rose Bay Featherdale Wildlife Park (ZOO) Sydney Harbour National Park Procházka Coogee - Bondi Centennial Park La Perouse Taronga Zoo Cooper Park Watsons Bay Pouliční umělci Skydiving Blue Mountains - Katoomba Royal National Park - Uloola+Karloo track Morisset Park - klokani Koupání a vlny Kiama - Blowhole a Cathedral Rocks Blue Mountains - Wentworth Falls Palm Beach Blue Mountains - Glenbrook (Red Hands) Blue Mountains - Giant Stairway, Federal Pass Nan Tien Temple Royal National Park - Coast Track Wattamolla - Cliff Jumping Blue Mountains - Blackheath - Grand Canyon Blue Mountains - Faulconbridge - Springwood Sea Life Sydney Aquarium Výlet na Dee Why Boat párty Sydney AMP Centrepoint Tower Royal National Park - Heathcote, Karloo Pool Paddleboarding, Kayaking (Rose Bay) Sydney Harbour National Park - North Head Ježdění na kole - Centennial Park Ku-ring-gai Chase National Park Cook + Phillip Park Aquatic and Fitness Centre Sydney Park Des Renford Leisure Centre Návštěvní kniha Kontakt

Naše cesta do Austrálie

Blue Mountains - Wentworth Falls

V pátek 16. 1. 2015 jsme se vydali na další výlet do Blue Mountains. Tentokrát jsme vystoupili ve vlakové stanici Wentworth Falls a vydali se do údolí Valley of the Waters. Vybrali jsme si trasu National Pass. Zpět se dá jít trasou Wentworth Pass nebo Overcliff track. My jsme si nakonec pro zpáteční cestu vybrali Overcliff track. Celý okruh měl asi 6km. Zdá se to málo, ale je to docela pěkná rozcvička, protože se jde dolů do údolí a pak zase nahoru a navíc několikrát kousek dolů a zase nahoru. Od vlaku na začátek a konec trasy je to asi 2,5km. Nejdřív jsme mysleli, že se svezeme autobusem. Ten ale jezdil sotva jednou za hodinu v hodně nešikovné časy, takže jsme šli z vlaku i na vlak pěšky. Celkem jsme nachodili aspoň 11km.

Cestou jsme viděli krásnou přírodu, různé živočichy, několik vodopádů (Empress falls, Wentworth Falls, ...), několik vyhlídek a spoustu skal. Cesta měla převýšení alespoň 200m. Občas jsme šli po skalní římse, pod námi 100m a nad námi dalších 100m skalní stěny. Chvílemi to byla docela fuška, protože na spoustě míst jsou dlouhé krkolomné schody.

Mapa oblasti včetně vlakové zastávky:

Turistická mapa okolí. Směrem tam jsme šli po červené National Pass, zpět po žluté Overcliff track. Začátek a konec cesty je u kavárny Conservation Hut:Cesta od vlaku ke trase:

Conservation Hut:

Tady náš okruh začíná a také končí:První část trasy se jde pořád strmě dolů. Později se bude muset jít zase nahoru, což bude větší fuška.Ještěrka:Empress lookout:Pořád dolů:Vodopády Empress falls:Tady se tak směju, protože Elišce dlouho trvalo, než mě vyfotila. Mně mezi tím kapalo ze skály na hlavu:

Povedená fotka :)Skalní převis, dolů je to asi 100m:Voda pršící z vršku skály:

Kapičky vody:Vodopády Wentworth falls:

Tyhle dvě fotky se Elišce opravdu povedly. Na první to vypadá, že mi teče voda na hlavu a na druhé, že mi teče do batohu. Ve skutečnosti jsem ale zůstal suchý :).Najděte Elišku :)

Pořádný výšlap:Varování, že se nacházíme na vrcholku 100m vysokých vodopádů a nemáme přelézat zábradlí.Takhle to vypadá po přelezení zmiňovaného zábradlí. Ještě pár kroků a dostanete se na kluzkou šikmou plochu, za kterou následuje 100m pádu (!!!).Duha u vodopádů:

Autobusová zastávka, která nám nakonec byla k ničemu:Video: