ke-klokanum.cz Navigace ke-klokanum.cz Úvod Jak jsme se rozhodli pro Austrálii Před odletem Cesta ČR - Sydney První ubytování v Sydney Začínáme zkoumat (a fotit) okolí První dny ve škole Hromadná doprava v Sydney První koupání v moři Výlet do Hyde Parku Výlet k Sydney Opera House Výlet trajektem do Manly Mahon pool - mořský bazén Surfování Vlaky v Sydney Nákupy a jídlo v Austrálii Šnorchlování Royal Botanic Gardens Výlet na Rose Bay Featherdale Wildlife Park (ZOO) Sydney Harbour National Park Procházka Coogee - Bondi Centennial Park La Perouse Taronga Zoo Cooper Park Watsons Bay Pouliční umělci Skydiving Blue Mountains - Katoomba Royal National Park - Uloola+Karloo track Morisset Park - klokani Koupání a vlny Kiama - Blowhole a Cathedral Rocks Blue Mountains - Wentworth Falls Palm Beach Blue Mountains - Glenbrook (Red Hands) Blue Mountains - Giant Stairway, Federal Pass Nan Tien Temple Royal National Park - Coast Track Wattamolla - Cliff Jumping Blue Mountains - Blackheath - Grand Canyon Blue Mountains - Faulconbridge - Springwood Sea Life Sydney Aquarium Výlet na Dee Why Boat párty Sydney AMP Centrepoint Tower Royal National Park - Heathcote, Karloo Pool Paddleboarding, Kayaking (Rose Bay) Sydney Harbour National Park - North Head Ježdění na kole - Centennial Park Ku-ring-gai Chase National Park Cook + Phillip Park Aquatic and Fitness Centre Sydney Park Des Renford Leisure Centre Návštěvní kniha Kontakt

Naše cesta do Austrálie

Jak jsme se rozhodli pro Austrálii

Asi se ptáte, jak jsme se vlastně rozhodli pro cestu do Austrálie. Určitě byste čekali nějaké dlouhé a složité rozhodování, protože je to celkem daleko a na dlouhou dobu, ale vůbec tomu tak nebylo. Eliška nedávno odešla z práce a já měl vcelku nudné podnikání, a tak jsem mezi řečí plácnul, co kdybychom jeli někam do zahraničí za prací. A Eliška na to, co takhle do Austrálie. A bylo to. Tak jsme se rozhodli se vydat na dlouhou a dalekou cestu až k protinožcům, za prací, za studiem, procvičit si angličtinu, poznat nová místa, nové zvyky, nový způsob života a nové lidi. Rozhodli jsme se hlavně pro dalekou cestu za zážitky, ze které není jen tak lehkého úniku :). Za angličtinou se dá jet třeba do Anglie, ale tam je mizerné počasí, suší Angláni, v zimě tam není léto, ve dne noc a klokani jen v ZOO. A tak, když už se má jet, tak co nejdál to jde :). Někam, kde nebyl každý a kde to nebude skoro stejné, jako doma, dá-li se ještě někde na světě takové místo najít. Jet, dokud je chuť a čas, protože dřív nebo později na to budeme moc staří, líní, nebude čas a budeme k něčemu vázaní.

Austrálie je velká asi jako Evropa, takže když už se řekne letět do Austrálie, je dobré si také vybrat nějaké město :). My jsme si zvolili Sydney. Hlavním městem je Canberra, ale Sydney je nejlidnatější a je to také největší Australská klasika. Eliška tam navíc má vzdálenější příbuzné, které máme v plánu navštívit.